Ułatwienia dostępu

telefon SOSW4

Zadzwoń do nas

660 637 507

12 430 54 00

adres SOSW4

Nasz adres

ul. Hieronima Wietora 7

Rodzice o nas

Moje niepełnosprawne dziecko uczęszcza do Specjalnego Ośrodka Szkolno-
Wychowawczego nr. 4 w Krakowie. Jestem bardzo zadowolona z opieki jaką
sprawują nad moim synem pracownicy ośrodka, ponieważ swym
doświadczeniem i zaangażowaniem umożliwiają rozwój intelektualny,
emocjonalny oraz fizyczny swoich podopiecznych. Dzięki dużej ilości
dodatkowych zajęć uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i
pasje. Mój syn uwielbia przebywać w ośrodku, ponieważ placówka stwarza
doskonałe warunki edukacyjne.

Nowak Elżbieta

Ta szkoła , to nie tylko bezpieczna przystań , ale przede wszystkim miejsce , które daje już kolejnym pokoleniom -dzieciom podstawy do samodzielnego funkcjonowania i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym .Mam pełną wiedzę na temat zachowania swojego dziecka oraz postępów rozwojowych .Nauczyciele i dyrekcja w otwarty sposób podchodzą do relacji z rodzicami .Dzieci uczą się w przyjemnej i niestresującej atmosferze , a umiejętności jakie nabywają w niektórych przypadkach wykraczają po za ich możliwości i jest to piękne , zaskakujące dla wielu z nich oraz rodziców. Mam namyśli umiejętności takie jak :samodzielność , współpraca z innymi dziećmi . Ogólnie jak sobie radzić w życiu. Szkoła organizuje rożnego rodzaju wycieczki po których mój syn jest w pełni zadowolony i to widać po każdym jego powrocie do domu. Mój syn dzięki placówce uczęszcza na zajęcia teatralne .Korzysta również z pływalni oraz jeździ na koniach co stało się jego pasją. Dzięki ludziom , którzy pracują na co dzień z naszymi dziećmi i wkładają w to mnóstwo cierpliwości i życzliwości moje dziecko jest szczęśliwe i w pełni realizuje się ..Za to wszystko i nie tylko z góry dziękujemy całej kadrze , która na co dzień ciężko pracuje z naszymi dziećmi. Bardzo dziękuję .

Elżbieta Hajduga

Każdy rodzic wie jaki stres towarzyszy wyborowi szkoły dla dziecka. Jeśli dziecko jest niepełnosprawne i wymaga szczególnej opieki ten stres jest wyjątkowo duży. Trzeba bowiem znaleźć miejsce gdzie dziecko się szybko zaaklimatyzuje, nie będzie odczuwało lęku przed nieobecnością rodziców i gdzie odczuje tylko sobie znanymi sposobami, że jest otoczone sympatią, troską i opieką równą rodzicielskiej. Nasz wybór padł na SOSW przy ul. Wietora 4. Bardzo szybko utwierdziliśmy się w słuszności tego wyboru. Córka z chęcią wychodzi do szkoły, cieszy się na zajęcia taneczne i próby teatralne. Na ile pozwala jej na to choroba, dzieli się z nami wrażeniami z wycieczek, wizyt w teatrze i filharmonii. Ale głównie jesteśmy pod wrażeniem jakości takiej zwykłej codziennej opieki nad naszą córka. Mamy bezpośredni kontakt z nauczycielami, to buduje nasze zaufanie. Utrzymywanie higieny, smaczne posiłki, zajęcia mające na celu rozwój psychoruchowy są dostosowane do poziomu niepełnosprawności, a to że są dostosowane prawidłowo widzimy po zachowaniu i stanie naszej córki gdy wraca ze szkoły. Wraz z wyborem SOSW przy ul. Wietora obawy czy dokonało się słusznego wyboru, czy szkoła jest dobrą, bezpieczną i dbającą o jakość życia niepełnosprawnego dziecka placówką stają się bezprzedmiotowe. W słuszności wyboru utwierdza nas uśmiechnięta twarz naszej córki gdy wraca ze szkoły bo wie, że nazajutrz znów do niej wróci…

Agnieszka i Piotr, rodzice Moniki

„Szkoła” – ten wyraz zawsze wywołuje uśmiech na buzi mojej córki. Kiedy kończy naukę w piątek, od razu zaczyna odliczać na palcach, ile jeszcze dni do poniedziałku, kiedy znowu tam będzie. Również ferie i wakacje ze swoimi atrakcjami nie zagłuszają jej pamięci o szkole. To chyba najwspanialszy komplement i najlepsza rekomendacja, jaką może otrzymać placówka oświatowa. Moja córka czuje się w niej tak dobrze, bo znalazła tu to, co stanowi dużą wartość w jej życiu – ludzi, którzy otaczają ją swoją życzliwością, sytuacje, które uczą ją ważnych na co dzień umiejętności, możliwości ciekawego spędzania czasu, odkrywania i realizowania zainteresowań, poznawania świata. No i – koleżanki i kolegów, których zdjęcia ze szkolnych imprez potrafi oglądać i komentować godzinami. Ja też lubię tę szkołę. Za wspaniałych ludzi, którzy tu pracując, wkładają w to mnóstwo swego serca, za „ciepły klimat”, jaki dzięki temu tu panuje. Za poczucie pewności, że zawsze zostanę wysłuchana i potraktowana poważnie. I za to, że za każdym razem coś mnie pięknie zaskoczy i wzruszy podczas występów naszych dzieci w trakcie szkolnych uroczystości.
Dziękuję!

Maria Wcisło- Wasilewska

Jeśli ktoś szuka wystrzałowej szkoły specjalnej dla niepełnosprawnego dziecka, szczerze polecam SOSW na 4 przy ul. Wietora. Swojego syna przeniosłam do tej szkoły 3 lata temu i …….. bardzo, bardzo żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. To właśnie tutaj dostrzeżono jego zdolności, umiejętności i stworzono mu warunki do tego, aby mógł je w pełni wykorzystywać i rozwijać. I to tutaj, nauczyciele z którymi syn pracuje, wykazując się ogromną cierpliwością, zawsze znajdują odpowiednią metodę, aby zachęcić go do podejmowania nowych wyzwań. Dzięki temu syn jest szczęśliwszy, a jego codzienne życie o wiele bogatsze. Trudno nie wspomnieć o Stowarzyszeniu, które działa przy szkole. Zaangażowanie części kadry w działalność tego Stowarzyszenia jest po prostu niebywałe. Wszystko, co się tam robi, robi się z myślą o naszych niepełnosprawnych dzieciach.

Mama Ania