Ułatwienia dostępu

telefon SOSW4

Zadzwoń do nas

660 637 507

12 430 54 00

adres SOSW4

Nasz adres

ul. Hieronima Wietora 7

"Bijemy rekordy"

Coroczna Impreza Plenerowa odbywająca się na terenie Ośrodka ma na celu integrację wychowanków internatów z różnych krakowskich ośrodków szkolnictwa specjalnego. Naszymi gośćmi są dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, z dysfunkcją wzroku i słuchu a także z niepełnosprawnością ruchową. We wspólnej zabawie uczestniczą też dzieci pełnosprawne, które chętnie wspierają swoich niepełnosprawnych kolegów.

 

Głównym punktem programu jest ustanawianie rekordu z rzeczy, które są gromadzone specjalnie w tym celu. W ciągu dziesięciu lat były zbierane różne przedmioty: zakrętki, wytłoczki po jajkach, rolki po papierze, papierki po cukierkach i inne. Powstawały z nich fantastyczne i niecodzienne konstrukcje. Oprócz pobijania rekordu na uczestników czeka wiele atrakcji. Odbywają się koncerty zespołu muzycznego „I o to chodzi”, organizowane są gry, zabawy i konkursy, a dla łasuchów atrakcją są grillowane kiełbaski i słodkie co nieco.

 

Imprezie towarzyszą także występy uczestniczących w imprezie grup. Każda przygotowuje prezentację na określony wcześniej temat. Zabawa kończy się dyskoteką. Dzięki wspólnym spotkaniom pozyskaliśmy grono przyjaciół, z którymi chętnie spędzamy wspólnie czas.

 

Organizatorzy: Agnieszka Imiołek, Dorota Komorek