telefon SOSW4

Zadzwoń do nas

660 637 507

12 430 54 00

 

adres SOSW4

Nasz adres

ul. Hieronima Wietora 7

Informacje

Do Internatu przyjmowani są uczniowie z poza terenu miasta Krakowa.  Dysponujemy 30 miejscami.   Obecnie przebywa w nim 26 wychowanków.   W internacie staramy się w jak najszerszym stopniu wspierać rozwój naszych wychowanków. Pomagamy im osiągnąć samodzielność, zdolność komunikowania się i integrowania z otoczeniem, w którym żyją. Dbamy o ich rozwój intelektualny, emocjonalny, a także fizyczny. W naszej pracy kładziemy nacisk na indywidualny kontakt z dzieckiem, stosując odpowiednie formy i metody pracy. Troskliwą opieką otaczamy dzieci korzystające z internatu, w którym czują się jak w domu.Posiadamy liczne pracownie, gabinety wyposażone w komputery z dostępem do Internetu, salę gimnastyczną, salę rehabilitacyjną, bibliotekę. Atutem jest również duży ogród jak również położenie naszego ośrodka w pięknej okolicy bulwarów wiślanych niedaleko Skałki i Wawelu – serca Krakowa. Dlatego nasi podopieczni codziennie wędrują królewskim szlakiem i poznają najważniejsze zabytki dawnej stolicy.

 

    Ośrodek tętni życiem. Organizowane są liczne imprezy: zabawy taneczne, akademie, występy teatralne. Wychowankowie biorą udział w konkursach plastycznych, muzycznych, teatralnych, fotograficznych,  nie tylko na terenie szkoły, ale także poza nią. Dzięki temu każde dziecko przeżywa swój osobisty sukces. To w naszym ośrodku od lat spotykają się dzieci ze wszystkich placówek kształcenia specjalnego, aby uczestniczyć w turnieju zabawowym “Bijemy Rekordy”. Dbamy również o integrację naszych wychowanków ze środowiskiem społecznym.

 

    Częste spacery po Krakowie, liczne wycieczki, turnusy rehabilitacyjne nad morzem, pozwalają dzieciom poznać piękno i różnorodność krajobrazu.

 

       W internacie jest 6 grup w której przebywa aktualnie 30 wychowanków.