Ułatwienia dostępu

telefon SOSW4

Zadzwoń do nas

660 637 507

12 430 54 00

adres SOSW4

Nasz adres

ul. Hieronima Wietora 7

"Grimm" 2015

„Grimm" to opowieść o dorastaniu, realizowaniu swoich pragnień i o potrzebie bycia w bliskości z drugim człowiekiem. Kanwą były baśnie braci Grimm: ,,Czerwony Kapturek”, ,,Muzykanci z Bremy” i ,,Kopciuszek”. W przedstawieniu przewijały się osobiste marzenia aktorów oraz sceny samodzielnie, spontanicznie przez nich wykreowane. Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2015 r. podczas imprezy z cyklu Baśniowy Europa  - " Podróż do Niemiec z baśniami braci Grimm”.

Spektakl ten zdobył I miejsce i nagrodę publiczności na Krakowskich Spotkaniach Artystycznych GAUDIUM 2015 oraz III miejsce na Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ALBERTIANA   

W Podgórskim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Bona FIDE”- za rolę narratora w przedstawieniu Grimm, Andrzej Kądziołka otrzymał wyróżnienie indywidualne.

„ITAKA i owaka” prezentowała też spektakl na Przeglądzie Form Artystycznych „Pokaż Siebie” w ramach XVI Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” 2015.

 

 

 

Joanna Hanusz i Tadeusz Dylawerski (SCKM w Krakowie)