Ułatwienia dostępu

telefon SOSW4

Zadzwoń do nas

660 637 507

12 430 54 00

adres SOSW4

Nasz adres

ul. Hieronima Wietora 7

Sport

W SOSW nr 4 zajęcia sportowe stanowią ważną część wychowania i edukacji.

 

Oprócz lekcji wychowania fizycznego, zajęć kompensacyjno-korekcyjnych i rytmiczno-tanecznych wychowankowie mają możliwość udziału w zajęciach pozalekcyjnych na terenie szkoły, na pływalni oraz w ramach Olimpiad Specjalnych.

 

Uczniowie mają do dyspozycji dobrze wyposażone sale wf i do zajęć  korekcyjno-kompensacyjnych oraz podwórko szkolne z nowym placem zabaw i koszem do koszykówki.

 

Jednocześnie uczniowie maja możliwość udziału w różnych imprezach sportowych w ramach Olimpiad Specjalnych, ale także biorą udział w innych zawodach zarówno o charakterze lokalnym jak i ogólnopolskim.

 

Uczestniczymy również w rożnych festynach sportowo-rekreacyjnych i festiwalach sportu,  nie tylko na terenie Krakowa oraz startujemy w Małej Lidze Bocce.

 

Nasza placówka od kilku lat współpracuje z CM Jordana , organizując imprezy w ramach  ,,Kocham Kraków z Wzajemnością” oraz Staromiejskim Centrum Kultury z okazji Dnia Dziecka. Na terenie Ośrodka również organizowany jest Dzień Sportu.

 

Dzięki uprzejmości Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego od 20 lat nasi uczniowie korzystają z możliwości nauki i doskonalenia pływania. Każdego roku z takiej możliwości korzysta ok. 10 uczniów

 

Dzięki tym treningom osiągają oni sukcesy na zawodach sportowych. Jesteśmy posiadaczami  kilku medali zdobytych na Ogólnopolskich Mityngach Pływackich Olimpiad Specjalnych.

 

Ogromnym sukcesem było zdobycie Pucharu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na XI Ogólnopolskim Mityngu Pływackim im Krzysztofa Brzęczka w Chrzanowie. W następnym roku byliśmy o włos od powtórzenia sukcesu, ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce. Obecnie trenujemy następców naszych medalistów i mamy nadzieje na kolejne sukcesy sportowe.

 

View the embedded image gallery online at:
http://sosw4-krakow.com/jak-pracujemy/sport#sigProId374bc88b98

 

Opracował: mgr Andrzej Pacholarz