Ułatwienia dostępu

telefon SOSW4

Zadzwoń do nas

660 637 507

12 430 54 00

adres SOSW4

Nasz adres

ul. Hieronima Wietora 7

Zajęcia dodatkowe

 • Koncerty w Filharmonii Open or Close

  Od wielu lat systematycznie uczestniczymy w koncertach dla dzieci organizowanych przez krakowską Filharmonię. Cykl tegorocznych koncertów nosi tytuł – „Co kraj, to… muzyka”. W poniedziałek 14.11.2016, braliśmy udział w koncercie pt.: „W labiryncie komputera”, podczas którego dzięki Babci Melodii i tajemniczej maszynie podróżniczej udaliśmy się w podróż po Europie. Poznawaliśmy muzykę i tańce kompozytorów z Czech, Węgier, Rosji, Norwegii i Austrii. Wędrówki te zakończyły się sukcesem – odnalezione zostały dawne instrumenty smyczkowe – suka biłgorajska i fidel płocka.

   

  Z dużym zainteresowaniem i radością słuchaliśmy muzyki i oglądaliśmy tańce wykonywane przez tancerzy w pięknych strojach.

   

  Żałowaliśmy, że koncert się skończył. Ale pocieszyła nas myśl się, że niedługo tu wrócimy.

   

  Opracowała: mgr Kinga Grochal

   

 • Basen Open or Close

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczęszczają na zajęcia do Parku Wodnego. Będą doskonalić umiejętność pływania pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego – instruktora pływania pana Andrzeja Pacholarza.

   

  Opracowanie: mgr Danuta Baran

   

 • Hipoterapia Open or Close

  Hipoterapia to jeden z ważniejszych projektów realizowanych od 2009 roku w SOSW nr 4 w Krakowie.  Aktualnie w terapii uczestniczy 30 uczniów  naszej placówki. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów w Ośrodku Rekreacji i Rehabilitacji Konnej „Tabun” w Olszanicy przy ul. Ireny Kosmowskiej 12a. Oprócz niezwykle istotnych walorów rehabilitacyjnych  tych zajęć, stanowią one wspaniałą atrakcję dla wychowanków, którzy nie tylko jeżdżą ale i karmią  konie, głaszczą  oraz wykonują  przy nich podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Dodatkowo wyjazd na hipoterapię motywuje uczniów do pracy dydaktycznej jak i do modyfikowania zachowania.