Ułatwienia dostępu

telefon SOSW4

Zadzwoń do nas

660 637 507

12 430 54 00

adres SOSW4

Nasz adres

ul. Hieronima Wietora 7

Zajęcia dodatkowe

 • Koncerty w Filharmonii Open or Close

  Od wielu lat systematycznie uczestniczymy w koncertach dla dzieci organizowanych przez krakowską Filharmonię. Cykl tegorocznych koncertów nosi tytuł – „Co kraj, to… muzyka”. W poniedziałek 14.11.2016, braliśmy udział w koncercie pt.: „W labiryncie komputera”, podczas którego dzięki Babci Melodii i tajemniczej maszynie podróżniczej udaliśmy się w podróż po Europie. Poznawaliśmy muzykę i tańce kompozytorów z Czech, Węgier, Rosji, Norwegii i Austrii. Wędrówki te zakończyły się sukcesem – odnalezione zostały dawne instrumenty smyczkowe – suka biłgorajska i fidel płocka.

   

  Z dużym zainteresowaniem i radością słuchaliśmy muzyki i oglądaliśmy tańce wykonywane przez tancerzy w pięknych strojach.

   

  Żałowaliśmy, że koncert się skończył. Ale pocieszyła nas myśl się, że niedługo tu wrócimy.

   

  Opracowała: mgr Kinga Grochal

   

 • Basen Open or Close

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczęszczają na zajęcia do Parku Wodnego. Będą doskonalić umiejętność pływania pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego – instruktora pływania pana Andrzeja Pacholarza.

   

  Opracowanie: mgr Danuta Baran

   

 • Hipoterapia Open or Close

  HIPOTERAPIA to jeden z ważniejszych projektów realizowanych od 2009 roku w SOSW nr 4 w Krakowie.

  Nasi uczniowie podczas zajęć mają bezpośredni kontakt z końmi.

  Dzięki częściowej refundacji kosztów przez przez Stowarzyszenie Razem z Czwórką rokrocznie w terapii uczestniczy około 30 uczniów naszej placówki.

  Hipoterapia jest jedną z form rehabilitacji wieloprofilowej, czyli oddziałującej jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie.Oprócz niezwykle istotnych walorów rehabilitacyjnych tych zajęć, są one wspaniałą atrakcją dla wychowanków, którzy nie tylko jeżdżą konno, ale też karmią, głaszczą oraz wykonują przy koniach podstawowe zabiegi pielęgnacyjne.

  Każdy wyjazd na hipoterapię motywuje uczniów do pracy dydaktycznej jak i do modyfikowania swojego zachowania a obecność konia jako współterapeuty sprawia, że jest to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna.