telefon SOSW4

Zadzwoń do nas

660 637 507

12 430 54 00

 

adres SOSW4

Nasz adres

ul. Hieronima Wietora 7

Gala IV Festiwalu Filmowego „Odkryjmy nasz świat” i I Konkurs Fotograficzny

piątek, 28 II 2020 07:29

27 lutego 2020 roku odbyła się Gala IV Festiwalu Filmowego „Odkryjmy nasz świat” oraz I Konkursu Fotograficznego. W gościnnych Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana spotkali się laureaci z małopolskich placówek specjalnych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Uczestnikami byli uczniowie z Krakowa, Wieliczki, Oświęcimia, Myślenic, Zagorzyc, Makowa Podhalańskiego, Kaczyny oraz Chrzanowa.

Na Festiwalu zaprezentowano 10 filmów o różnorodnej tematyce i klimacie. Szczypta komedii, nieco refleksji, odrobina romansu i domieszka sensacji stworzyły niepowtarzalną mieszaninę emocji i wzruszeń, które wywołały burzę oklasków i wiwatów.

25 niezwykłych zdjęć autorstwa uczniów z 9 placówek, które można było podziwiać na wystawie pokonkursowej, wzbudziło ogromne zainteresowanie i zachwyt.

Galę zaszczycili swą obecnością znamienici goście: przewodnicząca Komisji Edukacji, radna Dzielnicy I Edyta Kruk, przewodnicząca Komisji Praworządności i Porządku Publicznego Barbara Zarzycka – Rzeźnik, prezes Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością  intelektualną „Razem z Czwórką” Kinga Grochal,  dyrektor Centrum Młodzieży Alicja Nowak – Müller, dyrektor SOSW nr 4  Edyta Mazurkiewicz, poseł na sejm VIII kadencji Grzegorz Lipiec, dyrektor Centrum Młodzieży Bartłomiej Kocurek.

W czasie przerwy na uczestników czekało sporo atrakcji – wystawa fotografii, foto niespodzianka oraz wspaniały poczęstunek w postaci pysznych ciast i ciasteczek, ufundowany przez Cukiernię Wadowice. Można było nawiązać nowe znajomości i wymienić się doświadczeniem.

Na zakończenie Gali odbyło się uroczyste rozdanie trofeów w postaci statuetek FOTO i klapsów filmowych, a także nagród ufundowanych przez Stowarzyszenie „Razem z Czwórką” oraz firmę Jeronimo Martins Polska SA. Każdy Ośrodek otrzymał od Centrum Młodzieży karnety do Kina Paradox.

To był magiczne czas! Już nie możemy się doczekać jubileuszowego V Festiwalu.

Więcej w tej kategorii: « Mała Liga Bocce I Konkurs Filmowy »