telefon SOSW4

Zadzwoń do nas

12 430 54 00

adres SOSW4

Nasz adres

ul. Hieronima Wietora 7

ŻYJĘ ZDROWO – WYGLĄDAM BOMBOWO!!!

piątek, 03 XI 2017 20:05

czyli „zareklamuj zdrowe jadło – żeby Ci nie rosło sadło!”

 

Pod takim hasłem  „wystartowały’  tegoroczne WESOŁE DNI SZKOŁY.

Bieg po skarb odbył się w poniedziałek 23-go października 2017 roku.

Zabawie towarzyszyło wiele entuzjazmu, radości oraz swoistego wysiłku. Widać to na zdjęciach dostępnych w naszej galerii…

Z perspektywy pojedynczego ucznia ”bieg po skarb” jest wyjątkowym wydarzeniem, gdyż zapowiada nieznane i niespodziewane okoliczności.

Jedynym przygotowaniem do zabawy jest oswojenie się z tematyką w ramach prowadzonych przez wychowawcę zajęć edukacyjnych – w tym wypadku – o zasadach zdrowego odżywiania czy odpowiedniego zachowania się przy stole, a także nazywania  i rozróżniania produktów spożywczych.

Uczeń na początku Wesołych dni Szkoły wyrusza w trasę biegu na orientację, dostaje jako wskazówkę znaczek, który ma odnajdywać na poszczególnych kopertach rozłożonych w różnych miejscach budynku szkolnego. Każda koperta to jeden etap biegu i zadanie, które należy wykonać.

Zatem uczeń odkrywa kolejne niespodzianki i schodząc z IV p. budynku – dochodzi do sali gimnastycznej na parterze. Musi jeszcze pokonać TOR PRZESZKÓD, aby nareszcie odnaleźć  ukryty  SKARB.

W tym roku prawdziwym skarbem okazała się herbatka z aronii (sponsorowana przez firmę TOP-NATURA  SOLER Sp. z o.o. z Krakowa – DZIĘKUJEMY!!!) oraz tematyczny kalendarz na rok 2018-ty.

Po tych wszystkich wrażeniach każdy uczeń oczekiwał na środę czyli datę WIELKIEGO FINAŁU.