telefon SOSW4

Zadzwoń do nas

12 430 54 00

adres SOSW4

Nasz adres

ul. Hieronima Wietora 7

II Festiwal Filmowy „Odkryjmy nasz świat”

czwartek, 12 IV 2018 07:01

W dniu 1 marca 2018 roku odbył się II Festiwal Filmowy „Odkryjmy nasz świat” adresowany do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

Organizatorami Festiwalu są: SOSW nr 4 w Krakowie, Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana w Krakowie oraz Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „Razem z Czwórką” przy SOSW nr 4 w Krakowie.

Na Festiwal zgłoszono 10 filmów o charakterze dokumentalnym i fabularnym. W imprezie wzięli udział uczniowie szkół specjalnych z terenu Małopolski – Krakowa, Nowego Sącza, Myślenic oraz Wieliczki. Gośćmi Gali Finałowej byli także uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej.

W programie imprezy znalazły się pokazy nadesłanych filmów, poczęstunek, wywiady z uczestnikami prowadzone przez reporterów telewizji Wietor24 a także niespodzianka – zdjęcia w kostiumach teatralnych.

Gala przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze, mimo siarczystego mrozu panującego w tym dniu w Krakowie. Ekipy filmowe, które zgłosiły filmy otrzymały jednakowe nagrody – dyplomy, pamiątkowe klapsy filmowe, płytki dvd oraz łakocie.

Dziękujemy naszym sponsorom – Stowarzyszeniu „Razem z Czwórką”, Cukierni Wadowice oraz uczniom Gimnazjum nr 72 im. św. Tomasza z Villanova Zgromadzenia Sióstr Augustianek za przekazane środki i przyczynienie się do organizacji Festiwalu Filmowego.