telefon SOSW4

Zadzwoń do nas

12 430 54 00

adres SOSW4

Nasz adres

ul. Hieronima Wietora 7

EGZAMINY GIMNAZJALNE W WARSZAWIE!

wtorek, 24 IV 2018 07:48

W minioną środę, 18 kwietnia 2018 roku młodzież starszych klas

wraz z wychowawcami wybrali się dwudniową wycieczkę do Warszawy.

Był to czas egzaminów gimnazjalnych, zatem nasi uczniowie zdawali test  z samodzielności, wiedzy o świecie i orientacji w środowisku, zachowania się w miejscach publicznych, jak i środkach komunikacji (pociąg, autobus, metro, tramwaj - do koloru i wyboru).

W pierwszym dniu zwiedziliśmy Starówkę, sprawdziliśmy czy Król nadal stoi na słupie… Donosimy, że wszystko jest w porządku- Król Zygmunt na wysokości, Bazyliszek nadał straszy a Syrenka nieustannie strzeże stolicy.

Najbardziej smaczną niespodzianką dnia pierwszego był dla naszych uczniów lunch w Pizza Hut. Prawdopodobnie nie ma nastolatka, który nie lubiłby pizzy!

Niesamowitym przeżyciem było również zwiedzanie Stadionu Narodowego. Przewodnik wprowadzał nas w miejsca niedostępne dla zwykłych kibiców- szatnię, przebieralnię, spa. Zwłaszcza nasi chłopcy byli zachwyceni, słuchali Pana z otwartymi ustami, zadawali pytania i oczywiście pozowali do zdjęć, które będzie można obejrzeć.

Drugi dzień skupił się wokół nauk przyrodniczych- oglądaliśmy przepiękne Łazienki oraz historii muzyki- zwiedzaliśmy Muzeum Fryderyka Chopina.

Oczywiście oprócz nauki był czas na odpoczynek, kawkę, lody, ciastka.

Egzaminy gimnazjalne przeprowadzane w STOLICY uznajemy za udane!
Wyniki podajemy wcześniej niż Komisja państwowa - Wszyscy nasi podopieczni zdali na SZÓSTKĘ i to z uśmiechem na ustach!

W pamięci nas wszystkich pozostaną niezapomniane przeżycia.

Dziękujemy Stowarzyszeniu „Razem z Czwórką” za wsparcie finansowe, dzięki któremu to przedsięwzięcie mogło dojść do skutku!

Anna Włoch