telefon SOSW4

Zadzwoń do nas

12 430 54 00

adres SOSW4

Nasz adres

ul. Hieronima Wietora 7

Zima w szkole

poniedziałek, 11 II 2019 08:43

Pierwszy dzień ferii zimowych i akcji „Zima w szkole”.  Traktem spacerowym do centrum wyruszyliśmy do Muzeum Bursztynu na ulicę Świętego Jana. Sztormu nie było, ale bursztyn tam znaleźliśmy. Mogliśmy też potwierdzić w laboratorium, że ten przywieziony z wakacji nad morzem to nie jakieś tam świecidełka, tylko najprawdziwszy bałtycki sprzed 40 milionów lat. Powrót minął szybko, bo dyskutowaliśmy o „uczcie dla oczu”, której doświadczyliśmy. 

Dzień drugi to wyjście i spacer na stare lotnisko w Czyżynach. Ogrom eksponatów, a każdy ciekawszy – niepowtarzalne muzeum, hangar, park kulturowy niepowtarzalny i najstarsze wiekiem lotnisko, którym nie może poszczycić się inne miasto. Pamięta czasy i rok 1892 na terenie Błoń Rakowickich stacjonować zaczęły balony obserwacyjne armii austro-węgierskiej.

Dzień trzeci to kierunek krakowski Dom Zwierzyniecki zwiedzanie Muzeum Historycznego. Od początku swojego istnienia Muzeum dba o kultywowanie lokalnych tradycji, od 1946 jest organizatorem konkursu szopek krakowskich. Z nową wiedzą, zmęczeni wracaliśmy do bazy.

W czwartek wyruszyliśmy do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Muzeum gromadzi eksponaty związane z rozwojem komunikacji miejskiej, elektrowni, gazownictwa, gospodarki komunalnej oraz zabytki historii techniki.  To nie był koniec atrakcji w dniu dzisiejszym, bowiem jeden z naszych uczniów świętował swoje urodziny. Oczywiście nie zabrakło małego, „co - nieco”, to był wspaniały dzień. 

Ostatni dzień akcji „Zima w szkole”, jak wszystkie inne, był spędzony bardzo przyjemnie. Podsumowując, wszystkie dni były dla nas wielką przygodą i nowym wyzwaniem. Dodatkową niespodzianką był pożegnalny deser od uczennicy Moniki i jej Rodziców. Dziękujemy!

Więcej w tej kategorii: « BEZPIECZNE FERIE ALBERTIANA 2019 »